Przetłumacz tą stronę na swój język
Generator Haseł, Tokenów
Wybierz pierwszą datę
Wybierz drugą datę
Powtarzanie dat
Ilość znaków
Szablon znaków
Ignorowanie
Spacje
Typ hasła


Rozwiąż
Twórz hasła
Reset
Opis

Witam

Strona oparta jest na skrypcie PHP. Tworzenie haseł odbywa się za pomocą zalecanych bezpiecznych funkcji. Strona umożliwia konfigurację hasła. Można ustawić długość hasła, od 2 do 99 znaków, szablon z którego będą losowane znaki, oraz metodę tworzenia hasła. Metody są trzy. Pierwsza metoda polega na losowaniu znaków z szablonu. Druga metoda na wytworzeniu za pomocą bezpiecznej funkcji pseudolosowego ciągu bitów a następnie zamienieniu jego na czytelne znaki. Trzecia metoda polega na wytworzeniu tylko nieczytelnego ciągu bitów. Mimo że ciągi bitowe nie są czytelne, jest udostępniona taka metoda w celach poglądowych. Hasła zostają umieszczone w tabeli z datami na każdy wiersz. Można taką tabelę wydrukować i wykorzystać w dowolnych celach.
Na stronie można znaleźć dodatkowe wyjaśnienia i pomoc widoczną w dymkach pokazujących się po najechaniu myszką nad element strony o takim kolorze, lub nad polami formularza.
Jeśli zostanie wprowadzony jakiś szablon, czyli fragment tekstu, będzie on przetwarzany zgodnie z kodowaniem strony www, czyli utf-8.

Prawdopodobieństwo

Strona podaje prawdopodobieństwo losowanych znaków z szablonu, oraz innego źródła w przypadku innego typu tworzenia haseł. Źródło znaków, oraz metoda tworzenia hasła mają wpływ na różnorodność hasła. Dodatkową statystyką jest entropia hasła, czyli siła różnorodności hasła, której strona nie wylicza ze względu na złożoność tego pomiaru.

Wymagania/Zgodność

Strona działa bezbłędnie na wszystkich przeglądarkach opartych na silniku blink od strony HTML, oraz javascript opartym na V8. Głównie jest to Opera i Chrome, oraz pochodne tych przeglądarek, na różnych systemach, zarówno na Windows jak i na Linux. Chromium nie obsługuje prawidłowo niektórych atrybutów.

Drukowanie

Są dwie możliwości drukowania tabeli z hasłami.

  1. Pierwsza, standardowa - za pomocą javascript, dosyć powszechnie spotykana, tworzy nowe okno z zawartością do wydruku
  2. Druga niestandardowa - za pomocą javascript, nie tworzy nowego okna lub zakładki, tylko od razu otwiera podgląd wyboru drukarki

Drugi sposób został wprowadzony z powodu poszukiwania metody wywołania okienka do druku bez tworzenia dodatkowego oddzielnego okna/zakładki przeglądarki.

Podsumowanie

Jest to strona o charakterze niekomercyjnym, badawczym, naukowym i niezgodne mechanizmy z nowoczesnymi standardami i trendami, nie będą tu obsługiwane.

Zmiany
Moja wdzięczność

Postanowiłem tutaj wskazać charytatywnych twórców oprogramowania, które przez lata pomagało mi w mojej pracy.

Nirsoft - Multi oprogramowanie do Windows, do wielu jego funkcji, dzięki któremu dostajemy do nich łatwy dostęp.

Sysinternals - kiedyś niezależne oprogramowanie również do Windowsa. Obecnie przejęte w opiekę przez Microsoft.

Ubuntu - Darmowy system operacyjny z bogatym i zaawansowanym oprogramowaniem. Łatwy do zainstalowania i co najważniejsze całkowicie po polsku.

To tylko nieliczne oprogramowanie z którym warto się zapoznać.

Copyright ©darek334@gazeta.pl
www.000webhost.com